2017 2018 Makyaj Trendleri

0 300

2017 2018 Makyaj Trendleri

            2017 2018 Makyaj Trendleri arasında genellikle sıcak tonlar yoğun olarak kullanılacaktır. Genellikle gözlerde farklılık yaratacak makyaj stilleri ortaya çıkacak. Aynı zamanda cesur makyajlar daha çok ön planda yer alacak. Sonbahar ve kış aylarında bile canlı renkler göz kamaştıracak. Bu sezon dudaklarda iki farklı renk tonu ortaya çıkacak. Aynı zamanda pek çok renkli eyeliner kullanıcıyla buluşacak.

 Gökkuşağı Makyajı İle Gözlere Canlılık Katın

Pek çok gökkuşağı renginin bir araya gelmesiyle yapılan bu göz makyajı görenlerin gözlerini kamaştıracak. Aynı zamanda kullanılan renklerin canlılığı ile kış aylarında bile sıcaklık hissedeceksiniz. Mavi, yeşil, turuncu, kırmızı, mor ve sarı gibi pek çok farklı tonun bir arada kullanıldığı bu makyaj sezonun en trendi haline gelmektedir.

 Derin Bakır Bakışlar

Son zamanlarda makyaj stillerinde de kullanılan bakı ve altın sarısı tonlar bu sezon da hakimiyetini sürdürmektedir. Derin bakışlara sahip olmak için kullanacağınız siyah ve bakır tonlar, gece makyajı için oldukça etkili olacaktır. Aynı zamanda göze ağırlık vererek makyajın geri kalanını da hafif tutabilirsiniz.

 Daha Canlı Kirpikler

Genellikle doğal yapılan makyajlarda kirpiğin etkisi oldukça fazladır. Makyajı kurtarıcı bir etkisi olan kirpiklerde bu sezon canlılık ön plana çıkacaktır. Pek çok farklı renkte rimel kullanarak kirpiklerde büyük bir etki yaratabilirsiniz. Aynı zamanda farklı makyaj stillerinde tüm dikkati üzerine çekecektir.

 Gözlerde Metalik Görüntü Yakalayın

Göz makyajında farklılık yaratmak isteyenler için gözlerde metal far kullanımı oldukça yararlı olacaktır. Aynı zamanda metalik makyajlarda ruj seçimini metal ya da nude tonlarda yapabilirsiniz. Nude tonlarda seçim yaptığınız ruj makyajınızda dikkati gözlere çekecektir. Bunun dışında dudaklarda metalik ruj kullanımı ise makyajın birbirleri ile arasında bağlantı kurmasını sağlayacak, tamamlayıcı bir etki bırakacaktır.

 Eyeliner Kullanımının Farklılığı

Genellikle göz kapağı ile kirpik dibi arasına sürülen eyeliner, bu sezon farklılık yaratacak. Hem alta hem üste sürülen eyeliner ile cesur bakışlara sahip olacaksınız. Aynı zamanda gözlerinize derinlik katacak. Farklı renkler kullanarak makyajınızı canlandırabilir ve farklılaştırabilirsiniz. Göz makyajında far kullanmadan bu eyeliner stilini uygulayarak tamamlayıcı bir etki yaratabilirsiniz.

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.