2017 2018 Ruj Modası

0 514

2017 2018 Ruj Modası

Likit mat rujlar son dönemler de oldukça trend olmayı başardı, birçok markanın farkı türler de likit mat rujları mevcut. 2016 yılının başlarında yoğun bir şekilde ortaya çıkan ve kullanımı ve kalıcılığı bakımından kadınların gönlünü fethetmeyi başaran bu rujların yanı sıra nude ve saten bitişli rujlar da son dönemlerin en çok sevilenlerinden.

 İlkbahar Ve Yaz Ruj trendleri

Koyu rujların rafa kaldırıldığı bu mevsimler de pembeler ve şeftali tonlarına olan talep oldukça arttı. Likit mat rujların bu mevsimler de kullanımı azalırken eski trend olan parlatıcılara geri dönüldü. Saten ve mat bitişli rujların üzerine sürelen parlatıcılar oldukça yoğun olarak kullanıldı. Gece makyajların da ise kalıcılığıyla ün yapmayı başarmış likit mat rujlardan vazgeçilmedi. Günlük hayatta kullanımı daha kolay olan ve hafif yapılı simli olmayan rujlar da kullanılmaya başlandı. Bunun üzerine nude tonlara olan talepte arttı. Bronzerlerın yoğun olarak kullanıldığı yaz ayların da kahve alt tonlu rujlar yazın vazgeçilmezi olmayı başardı.

 Sonbahar Ve Kış Ruj Trendleri

           2017 2018 ruj modası kırmızı ve bordoların ağırlıkta olduğu bir dönem, özellikle sonbahar ve kış aylarında yoğunlukla bu renkler tercih edildi ve edilmeye de devam ediyor. Sonbahar ayların da koyu renk kullanımı arttığı için bu renk tonlarına talep oldukça fazla. Bunun yanında kahveler de bu dönem de yerini almayı başardı. Kış ayların da ise aynı tonların yanı sıra daha hafif yapılı içerinde dudağa bakım yaparak daha sağlıklı görünmesini sağlayan rujlar da talep görmeye başladı. Bunun sebebi olarak likit mat rujların dudağı kurutması gösterildi. Geçen dönemlere oranla likit mat rujlara olan talep biraz daha azalmış olsa da bu trend hala kullanılmaya devam ediyor. Mat rujların bu kadar sevilmesinin sebeplerinden olan kalıcılığının fazla olması özellikle bu rujları gece makyajlarının vazgeçilmezi yapıyor. Günlük hayatta ise daha hafif yapılı ve nude tonlar tercih ediliyor. Sadece likit mat rujlar da değil saten bitişe sahip rujların da kalıcılığının fazla olması bu rujlara da talebin fazla olmasına sebep oluyor.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.