2017-2018 Sonbahar-Kış Moda Renkleri

0 527

2017-2018 Sonbahar-Kış Moda Renkleri

Yaz aylarının geçmesi ile 2017 – 2018 sonbahar – kış sezonunun moda ürünleri de vitrinlerde yerlerini almaya başladı. Kışın soğuk havasına ve kasvetli etkisine inat yeni kreasyonlar olabildiğince sıcak ve canlı bir etki oluşturacak gibi görünüyor.

 Kış modasına hakim olan renkler

Bu sene kış modasına hangi renklerin hakim olacağı büyük bir sabırsızlıkla bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde Amerika da gerçekleştirilen New York moda haftasında bu renklerin hangileri olduğu açıklandı. Bu sene kış modasına olabildiğince zengin, herkese hitap edebilen ve çok yönlü renkler hakim. Geleneksel tonların hakim olduğu bu renkler, soğuk kış günlerini ısıtabilecek etkiye sahip gibi görünüyor. Kış sezonunda oldukça sık görülecek olan bu renklerde dikkat çeken önemli ayrıntılardan biri de bireyselliğin oldukça ön planda tutulması ve bazı renk karışımlarına da şans tanınmış olmasıdır.

 Soğuk kış aylarında kırmızı ateşi

Bu sene 2017-2018 sonbahar kış moda renkleri arasında en trend ve iddialı renk dinamik kırmızı. Pantone’nin “dikkat alıcı renk” olarak tanımladığı dinamik ve canlı kırmızı; kendine güvenen, cesur ve modern kadının rengi olarak da bilinmektedir. New York moda haftasında dinamik kırmızıya oldukça büyük bir yer verilmesi ve en iddialı kreasyonlarda da kullanılmış olması; dinamik kırmızının bu sezona damgasını vuracağının en önemli göstergesidir.

Dinamik kırmızının yanı sıra bu sene sonbahar – kış kreasyonlarında sıklıkla göreceğimiz koyu tonlar da New York moda haftasına damgasını vurmaktan geri durmadı. Özellikle sonbahar gibi geçiş dönemlerini en iyi yansıtan renkler olarak bilinen koyu ve node tonlarında ki renkler şıklığınızı tamamlamanızı ve göz alıcı bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bu sene önceki yıllardan farklı olarak canlı, uçuk ve parlak pembe de kış aylarının iddialı renklerinden biri olmaya hazırlanıyor. Genellikle yaz ve ilkbahar aylarında görmeye alışkın olduğumuz canlı ve parlak pembe daha şimdiden sonbahar ve kış aylarının en çok tercih edilen rengi haline geldi bile.

Kış aylarının vazgeçilmez rengi olarak bilinen lacivert rengi bu sene de en çok kullanılan renkler arasında yerini almayı başardı. Aynı zamanda modacıların da en çok sevdiği renklerden olan lacivert, tahtını kolay kolay bırakacak gibi görünmüyor.

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.