2019-2020 Sonbahar-Kış Paris Moda Haftası

0 970

Paris Moda Haftası’nın en dikkat çeken kısmı, daha önce Karl Lagerfeld’in sağ kolu olan yeni yaratıcı yönetmen Virginie Viard’ın Chanel gösterisi oldu. Podyumda, marka, 19 Şubat’ta vefat eden bir moda tasarımcısı tarafından yaratılan en yeni (ve şüphesiz en ikonik) koleksiyonu sundu.

Fransız haftası pratik, “giyilebilir” ve zarif – kanonik zarafetin küresel dönüşü, sonunda hipertrofik kapüşonlular ve çirkin spor ayakkabıların yerini aldı. Fransa başkentinde dikkate alınması gereken 10 ana eğilimi sunuyoruz.

Lav tonları

Yeni sezonda kelimenin tam anlamıyla ateşle oynayacağız. Bunlar, 2019 sonbahar kışının ideal renk kombinasyonları. Trende giriş yapan, lav gölgesinde kısa bir kürk manto ve birkaç çanta kürk sunan Dries Van Noten oldu. Yoğun kırmızı, parlak kırmızıya ve göz kamaştırıcı sarıya dönüşmek gerçekten büyüleyici görünüyor.

2019-2020 Sonbahar-Kış Paris Moda Haftası

Mor

Enstitü uzmanlarının söylediklerinden bağımsız olarak ve yılın yeni kahramanı ne kadar çekici olursa olsun, “yaşayan mercan”, ancak mor renkli monokrom görüntüler her zaman ilginç, özgün ve modern görünür. Sezonun en moda kombinasyonları, tek bir paletteki gölgelerin bir kombinasyonuyla yapılan deneylerdir, ancak farklı yoğunlukta: mor, lavanta, koyu mor ve ametisti bir bakışta birleştiriyoruz.

2019-2020 Sonbahar-Kış Paris Moda HaftasıÇan Şapka

Pierpaolo Piccioli ve Maria Grazia Curie’nin eski meslektaşları arasında modada komik bir tesadüf yaşandı: İtalyan tasarımcıların her ikisi de insanların panamaya benzer fakat uzun bardaklarla sık sık “çan şapkaları” dedikleri benzer şapka tarzları gösterdi. Valentino’daki romantik elbiselerle en şık kombinasyonlara hayranız ve alevlenen retro modeller Nina Ricci’yi arıyor.

2019-2020 Sonbahar-Kış Paris Moda HaftasıBandanalar

Tasarımcılar genellikle sokaklardaki trendleri ödünç alırlar ve şimdi baş müdürü çocukluğundan beri herkesin bildiği bir aksesuardır. Hem Grace Kelly hem de Jackie Kennedy’nin kendilerini adamakla sevmelerine rağmen, yeni bir popülerlik dalgası rapçilerden kaynaklanıyor – A $ AP Rocky, kırmızı halıda bu tür bir aksesuarı denedi. Şimdi, Paris’teki podyumlarda, parlak baskılar veya basit geyik derisi ve deri seçenekleriyle ipek eşarplar bulabilirsiniz – zevkinize göre seçin.

2019-2020 Sonbahar-Kış Paris Moda HaftasıTaklit Kürk

Kürk kıyafetleri sonbahar-kış mevsiminde daima bol miktarda bulunur. En güncel olanlar, doğal kürk gibi görünen kürk mantolar olacaktır. Moda endüstrisi aktif olarak reddetmekle birlikte, ultra modern eko desenleri çok doğal görünüyor. Aktif olarak çevre koruması için savaşan Stella McCartney bile eko kürkü seçmeye karar verdi.

2019-2020 Sonbahar-Kış Paris Moda HaftasıFotoğraf Baskısı

Yeni sezonda Pierpaolo Piccioli ve yaratıcı ekibi kolaj sanatında ustalaştı – Valentino koleksiyonunda çiçek desenlerinden ve heykellerden yaratılmış süslü baskılar görüyoruz. Psychedelics, Maison Margiela’ya taşındı ve renkli sulu boya çizimleri Lanvin’in yeni yaratıcı yönetmeni Bruno Sialli’de bulunabilir.

2019-2020 Sonbahar-Kış Paris Moda HaftasıGeniş Omuzlar

Mevsimsel metamorfozlar en sık omuz çizgisine atıfta bulunur: son yıllarda, tasarımcılar yalnızca 80’lerden aktif olarak ilham alan büyümeleri üzerinde çalıştılar. Yeni sezonda, omuzlar eğimli değil, keskin ve sert açılarda, tüm olası hiper hacim kavramlarını aşar. Saint Laurent, Acne Studios ve Balmain, ceketler ve paltolar için bu seçenekleri gösterdi ve Givenchy’den Claire White Keller, omuz çizgisi boyunca dekoratif bir çizgi oluşturdu ve bir kez daha seslerini vurguladı.

2019-2020 Sonbahar-Kış Paris Moda HaftasıSatranç Tahtası

Tasarımcılar, istisnasız olarak tüm moda haftalarında kareli baskıların boyutundaki değişiklikleri gösteriyor (ekose kesinlikle moda podyumlarından ayrılmayacak). Bu kez, markalar tek renkli kontrollere olan aşklarını bir araya getirdi – bu, Dior için Maria Grazia Curie’nin çeşitli tezahürlerinde gösterildi ve Vergil Ablo, fayansları devasa bir ceketin üzerine bile yerleştirdi.

2019-2020 Sonbahar-Kış Paris Moda HaftasıUzun Çizmeler

İşte markalar bize en geniş seçenek yelpazesini sunuyor: botlar ne kadar uzun sürüyorsa yeni sezon için ideal görünüyor. Buna ek olarak, onları mini etek ve sıska pantolonlarla birleştirebilirsiniz.

2019-2020 Sonbahar-Kış Paris Moda HaftasıEldiven

Bir diğer klasik aksesuar ve yeni sezonun yadsınamaz bir eğilimi, görünümünüzün ana odak noktası olabilen, mat veya patent deriden yapılmış uzun eldivenlerdir. Onları ipek eşarplarla birleştiririz, Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn ve Grace Kelly gibi, ya da Melania Trump’ın yaptığı gibi tek bir eldiven giyeriz.

2019-2020 Sonbahar-Kış Paris Moda Haftası
Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.