2019 Yaz Gelinlik Modası

0 428

2019 Yaz Gelinlik Modası

Her yaz olduğu gibi 2019 yılı da düğün alışverişlerinden nasibini aldı. Artık fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması sebebiyle ve herkes tarafından görülebilmesi nedeniyle evlenecek çiftler daha önce görmedikleri bir model bulabilmek için daha fazla zaman harcıyorlar. Böyle bir noktada yapılabilecek en iyi şey ya özel bir tasarımcıdan çıkan tek üretilmiş gelinliği almak ya da gelinlik modelinizi kendiniz kafanızda tasarlayıp birine diktirmek olacaktır. Ancak ikinci seçenek eğer bu konularda yetenekli ve tecrübeli değilseniz muhtemelen riskli bir seçenek olacaktır. 2019 yılının yaz gelinlik modası yine dantel detaylarla kendini göstermektedir. Ayrıca yıllar geçtikçe mini boy ve kuyruklu gelinliklerin ve farklı renklerin kullanılmasının yaygınlaştığı görülmektedir.

Gelinlik Fiyatları

Türkiye’de son zamanlarda tüm sektörlerin etkilendiği dolar değerindeki artış gelinlik piyasasını da etkilemiştir. Elbette uygun fiyatlı gelinlikler bulmak mümkün olsa dahi kaliteli ve düşük fiyatlı bir gelinlik bulmak oldukça zor bir hal aldı. Gelinlik fiyatları gelinliğin yapıldığı kumaşların çeşidine, tasarımcının ne kadar özel biri olduğuna, renk ve süslemelere göre değişim göstermektedir. Süs, renk ve tasarımcıya fazla dikkat etmeseniz dahi kumaşın kalitesi düğün günü sizin için oldukça önemli olacaktır. Vücudunuzu havasız bırakmayacak, fazla ağır olmayan bir kumaş düğünde konforunuzu artıracak bir detaydır. Söz konusu rahatlık ve sağlık olduğu için kumaş seçiminde ucuza kaçmamak daha doğru olacaktır. Ayrıca süslemelerde kullanılan materyallerde fiyatları etkilemektedir. Bazı kişiler pahalı ve değerli taşları süslemelerde kullanırken bazıları çok daha basit, maddi değeri olmayan taşlarla gelinliğin fiyatını düşürebilmektedir.

Tesettürlüler İçin Gelinlik Modelleri

Eskiden tesettürlü kadınlar için tekstil alanında fazla çeşit bulmak mümkün değildi; ancak günümüzde her tür özel gün ve gündelik hayat için birçok model tasarlanmaktadır. Tesettürlüler için gelinlik modelleri arasında son zamanlarda en çok tercih edilen model 3 boyutlu model olarak listelerin başında yer almaktadır. Bu derin bir görüntü sağlamaktadır. Gösterişi seven tesettürlü kadınlar ise drapeli modelleri tercih etmektedirler. Kabarık prenses model gelinlikler ise yıllardır hiçbir zaman modası geçmeyen klasik bir model olarak hala listenin başlarında yer almaktadır.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.