Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözüm Önerileri

0 224

Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözüm Önerileri

Pürüzsüz ve bebeksi bir cilde sahip olmak tüm kadınların hayalidir. Tarih boyunca kadınlar cilt lekelerinden kurtulmak ve bebeksi pürüzsüzlüğe sahip olabilmek için birçok farklı yöntem denemişlerdir.

 Cilt lekeleri neden oluşur?

Cilt de leke oluşmasının birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Cilt lekeleri eğer genetik faktörlerden dolayı oluşuyorsa bu lekelerin tedavi ile giderilmesi pek mümkün değildir. Ancak ciltteki lekeler dış etmenler ile yani; beslenme şekli, hava değişimi ve hava kirliliği, uykusuzluk, hormonlarda meydana gelen değişimler, makyaj ve benzeri etmenler ile oluşmuşsa bu lekelerden doğal tedavi yöntemleri kullanarak kurtulmak mümkündür.

 Cilt lekelerine iyi gelen doğal tedavi yöntemleri

Pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmanın ilk şartı düzenli, dengeli ve sağlıklı beslenmektir. Vücuda besin yolu ile alınan tüm maddelerin cilt üzerinde çeşitli etkileri bulunmaktadır. Örneğin fazla şekerli gıdalar hücre yenilenmesini durdurduğu ve zararlı hücreleri de besleyerek çoğalmasını sağladığı için cilt üzerinde oldukça olumsuz etkileri bulunmaktadır. Bunun yanında cips gibi ağır yağlı ve baharatlı besinler de ciltte sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Kola, gazoz gibi yüksek asitli içecekler, sigara, alkol gibi zararlı besinler de cilt sağlığını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir.

Sağlıklı bir cilde sahip olmanın ilk şartı bol bol su tüketmektir. Bol su tüketimi hücreleri onaracak ve hücre yenilenmesini destekleyerek cildin daha taze ve genç bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Ayrıca bol su tüketimi cilt üzerindeki koyu lekelerinde açılarak yok olmasını sağlamakta ve ciltte ki ton farklılıklarını da gidermektedir. Cilt lekeleri için doğal çözüm önerileri arasında en etkili olan yöntem cilde limon dilimleri ile masaj yapma yöntemidir. Temiz cilde bir dilim limonun tüm bölgelere uygulanacak şekilde ve masaj yaparak sürülmesi, gözeneklerin temizlenmesini sağlamakta ve cilt üzerinde doğal bir peeling etkisi oluşturmaktadır. Limonun içinde bulunan doğal meyve asidi ve bol miktardaki c vitamini cildi yenileyecek ve cilt üzerindeki koyu lekelerin de açılarak yok olmasını sağlayacaktır. Ayrıca limon doğal bir beyazlatıcıdır. Düzenli kullanımda cilt tonunda açılma meydana getirilecektir. Etkili sonuçlar oluşturabilmesi için limonun her gün düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.