Kırışıklık Kremi İşe Yarıyor Mu?

0 975

Kırışıklık Kremi İşe Yarıyor Mu?

Kırışıklık kremlerinin işe yarayıp yaramadığı yıllardır en çok merak edilen konulardan birisidir. Günümüzde genellikle kadınlar tarafından kullanılan bu kremler için bu konuda genel bir cevap vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü bazı kremler kırışıklık kremi adı altında piyasaya sürülmesine rağmen içerikleri bakımından yeterli görülmemektedir. Aynı zamanda kişilerin cilt bakımına önem vermedikleri zaman yalnızca bu kremleri kullanarak yüzlerini genç tutmaları mümkün olmayacaktır. Kırışıklık kremi kullanırken aynı zamanda diğer günlük nemlendirici kremleri kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Aynı zamanda beslenmeniz de bu noktada büyük bir öneme sahiptir. Yağlı ürünleri fazla tüketmemek ve su tüketimini dengeli şekilde gerçekleştirmek yüz derinizde kırışıklıkların engellenmesi için çok önemlidir. Bunlara ek olarak kırışıklık için özel kremleri kullanmak elbette faydalı olacaktır.

Hangi Yaşta Kırışıklık Kremi Kullanılır?

Kırışıklık kremleri kullanmak için genellikle yaşlı olmak gerektiği gibi bir yanlış yargı bulunmaktadır. Ancak yaşlandıktan sonra bu kremleri kullanmak cildinizi eski haline getirmeyecek yalnızca yeni kırışıklıkların oluşmasına engel olacaktır. Kırışıklık kremi kullanmak için ise en uygun yaşlar 25-30 olacaktır. Çünkü bu yaşlardan sonra cilt eskisi gibi yeni hücre üretmeyecek ve yavaşça kırışıklıklar oluşmaya başlayacaktır. Hatta açık ten rengine sahipseniz, kuru bir cilde sahipseniz bu çok daha hızlı gerçekleşecektir. Her ne kadar ergenlikte yağlı cilt tipi şikayet konusu oluyorsa da yaş ilerledikçe bu bir avantaja dönüşecektir.

Kırışıklık Kremi İçeriği

Kırışıklık kremlerinin içeriği ne kadar sağlam olursa etkisini o kadar iyi görürsünüz. Satın aldığınız ürünlerin içerisinde yaşlandıkça cildinizde azalan Koenzim’in olmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda A, B ve E vitamini içeriğinin olması da çok önemlidir. Kırışıklık kremi içerisinde yeterli enzim ve vitaminlerin bulunması gerekir. Böylece yaş sebebiyle sizin vücudunuzda eksik olan bu maddeler tamamlanmış olur ve cildinizde kırışıklık olma ihtimali azalır. Satın aldığınız ürünlerin içeriğini kontrol etmeniz bu sebepten önemlidir. Aynı zamanda yapımında yüksek oranda kimyasal olmasından ziyade doğal ürünlerle yapılıyor olmasına da dikkat ederek cilt sağlığınızı korumanız tavsiye edilmektedir.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.