Kıyafette Çift Renk Modası

0 909

Yıllardır özellikle yaz mevsiminde rengarenk kıyafetler moda olmuştur. Çiçek desenli elbise ve kıyafetler, puantiyeler, bu yaz daha çok gördüğümüz leopar desenleri… Ancak hiçbir zaman çift renk modası geçmemiştir. Birbirine zıt olan ancak baktığınızda çok hoş görülen çift renkler ya da uyumuyla göze hoş gelen çift renkler bir klasik olarak yerlerini korumuştur. Hatta geçen senelerde moda olan pembe ve kırmızı ikilisi birçok kişiyi şaşırtmış, uzun bir süre insanlar buna alışamamıştır. Ancak çift renk modası her zaman farklı şekillerde her mevsim hem kadın hem de erkeklerin kurtarıcısı olmaya devam etmektedir.

Birbirine Yakışan Moda Renkler

Birbirini tamamlayan renkleri zıt renkler ve uyumlu renkler olarak iki kategoride incelemek mümkündür. Bu renkler en zor zamanlarda basit bir şekilde şık kalabilmenin yolu olurlar. Zıt renklerden bahsedecek olursak akla gelen ilk şey beyaz ve siyah ikilisi olacaktır. İş görüşmelerinde, yemeklerde, davetlerde, şık partilerde size en kolay şıklığı sağlarlar. Aynı zamanda casual giyimde de beyaz tişört ve siyah bir şort kısa sürede güzel giyinmenizi sağlayacaktır. Bunlar dışında yeşil ve mor, sarı ve mor, kırmızı ve siyah, açık mavi ve pembe gibi ikililerde buna örnek olarak verilebilir. Birbiriyle uyumlu moda renkler arasında ise pudra rengi ve kırmızı, kahverengi tarzı renkler ve bej, açık mavi ve beyaz gibi renkler sayılabilecektir.

Bir Klasik: Kırmızı ve Siyah

Kırmızı ve siyah renkleri her zaman kullanılabilir ve istediğiniz tarzı kısa sürede kıyafetlerinizde oluşturmanızı sağlar. Örneğin kırmızı ve siyah bir kıyafetle feminen bir görüntü sağlamak isterseniz kırmızı askılı bir bluz ve siyah etek sizi feminen bir havaya sokacaktır. Daha şirin bir görüntü istiyorsanız kırmızı bir elbise ve siyah puantiyeler oldukça güzel bir tercih olacaktır. Her zaman bir klasik olarak görünen kırmızı ve siyah aksesuar ve kıyafetle de oluşturulabilir. Örneğin siyah düz bir elbise ile kırmızı bir çanta dikkat çekici bir görüntü sağlayacaktır. İlk izlenim için kendine güvenen bir görüntü yaratan bu renkler sizi hayatta bir adım ileri taşımanın sırrı olabilirler.

Kıyafette Çift Renk Modası

Kıyafette Çift Renk Modası

Kıyafette Çift Renk Modası

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.