Leopar Modası Patlıyor

0 872

Leoper desen bu zamana kadar genellikle kadınlar tarafından tercih edilmiş ve orta yaş ve üstü kişiler tarafından kıyafetlerde kullanılmıştır. Ancak yeni sezonda leopar deseninin tüm yaş grupları için kullanıldığı görülmektedir. Ayrıca daha nüde renklere sahip leopar desen erkek giyim ürünlerinde de yerini almıştır. Leopar modası için ilk denemeler bundan 3-4 sene öncesinde de yapılmasına rağmen 2019’da tekrar gündeme gelmesinde sosyal medyanın etkisi yadsınamaz. Özellikle yabancı influencerlar tarafından sıkça tercih edilen leopar deseni zamanla Türkiye’deki giyim ürünlerine yansımış günümüzde ise çocuk giyim ürünlerinde dahi kullanılmaya başlanmıştır.

Aksesuarlarda Leopar Deseni

Leopar deseni genellikle orta yaş kadınların giyim ürünlerinde kullanılmasının dışında aksesuarlarda da sıkça kullanılıyordu. Ancak 2019 yılında herkes tarafından kullanılmaya başlanınca tüm aksesuarlara da bu modanın yansıdığı görülmektedir. Leopar deseni en çok gözlük ve ayakkabılarda karşınıza çıkacaktır. Bunun dışında uzun küpelerde de bu deseni sık sık görür olduk. Topuklu ayakkabılarda kullanılan leopar deseni özellikle kırmızı tabanlı tasarlanmaktadır. Bu tür ayakkabılar daha çok özel günler için tercih ediliyor olsa da artık günlük kullanıma uygun spor ayakkabılar da tasarlanır hale gelmiştir. Leopar desene sahip güneş gözlükleri ise özellikle casual giyim tarzıyla kombin edilmektedir. Ayrıca uzun koyu renk yazlık elbiselerle de bu aksesuar sıklıkla kullanılır hale gelmiştir.

Leopar ile Uyumlu Kombinler

Leopar birçok kişi kombinlenmesi zor bir desen olduğu için kullanılmamaktadır. Kullanılmamasındaki bir diğer etken ise biraz iddialı bulunmasıdır. Oysa doğru şekilde kombinlendiğinde çok da iddialı olmayan spor bir görünüm de elde etmek mümkündür. Tabii istenildiğinde iddialı bir görünüm de kolayca elde edilebilir. Leopar desenli dar kesim bir kalem eteği ele alalım. Üstüne beyaz şık bir bluz ile bu parça iş için gayet uygun bir seçim olabilir. Aynı eteği siyah askılı bir üst ve spor ayakkabı ile kombinleyerek casual, spor ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı etekle şık bir ipek bluz ve topuklu ayakkabı giyerek gece dışarda şık bir restoranda yemek yiyebilirsiniz. Leopar böylece farklı tarzların ihtiyaçlarını ufak değişimlerle karşılayabilecektir.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.