Makyaj Nasıl Yapılır – Makyaj Önerileri

0 430

Makyaj Önerileri

En eski çağlardan beri kadınlar daha güzel ve göz alıcı bir görünüme sahip olabilmek için çeşitli teknikler kullanmışlardır. Günümüzde, geçmişten bu güne kadar geliştirilen bu tekniklerin tamamına genel olarak makyaj adı verilmektedir. Makyaj yapılırken kullanılan ürünlere ise kozmetik malzemeleri denilmektedir. Kozmetik sanayinin her geçen gün müthiş bir ivme ile gelişmesi makyaj modasında da her geçen gün yeni makyaj önerileri geliştirilmesine sebep olmaktadır.

 En trend makyaj teknikleri

Özellikle son dönemde amatörce veya profesyonelce çekilen makyaj videolarının sosyal medya üzerinde oldukça popüler olması makyaj konusundaki yeniliklerinde kadınlar ve genç kızlar arasında oldukça büyük bir ilgi ile takip edilmesini sağlamaktadır.

Güzel görünmek için sadece makyaj yapmak yeterli değildir. Aynı zamanda; kıyafetinize, gideceğiniz ortama, yüzünüze ve hatta cilt tonunuza uygun olan makyaj tekniklerini kullanarak makyaj yapmanız gerekmektedir.

90’lı yıllarda ve 2000’li yılların başlarında hakim olan koyu tonlardaki abartılı makyaj piyasadan silineli çok oldu. Son dönemlerde makyaj piyasasına hakim olan tarz doğala yakın ve hatta neredeyse hiç yokmuş gibi yapılan makyaj tarzıdır. Bu makyaj tarzı için açık kahve ve nude tonlarında kozmetik ürünleri tercih edilmektedir. Yapımı da oldukça basit olan doğala yakın makyajı cilt tonunuza uygun bir fondöten sürerek uygulamaya başlaya bilirsiniz. Ardından göz kapaklarına çok koyu olamayan ve mat olan kahve tonlarında bir far uygulaya bilirsiniz. Farın ardından üst kirpik diplerine ince bir şekilde eyeliner uygulayıp ardından da rimel ile kirpiklerinizi belirginleştire bilirsiniz. Elmacık kemiklerinize şeftali tonlarında, açık ve mat bir allık tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızda da parlatıcılardan ve parlak rujlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Doğal dudak rengine yakın tonlarda ve mat ruj nude tonlarındaki bir makyaj için ideal bir seçim olacaktır.

 En çok yapılan makyaj hataları

Neredeyse her kadının yaptığı belli başlı makyaj hataları vardır. Bunlardan en sık görüleni ise makyaj konusunda biraz abartıya kaçmaktır. 90’lı yıllarda makyaj konusunda abartıya kaçmak hata sayılmazdı ancak günümüzde bu hataya düşmekten kesinlikle sakınmalısınız. Örneğin göz makyajını biraz belirgin yaptıysanız dudak makyajınız kesinlikle sade ve açık tonlarda olmalıdır.

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.