Makyajda Doğallık

0 1.302

Yıllardır kadınlar ağır makyajlar yaptılar ve makyaj esnasında yanlış uygulamalar ve yapılan makyajın iyi temizlenememesi sebebiyle ciltlerine zarar vermiş oldular. Ciltte ortaya çıkan lekeler ve kötü görünüm zamanla kadınların bu konuda daha dikkatli olmasını sağladı. İlk olarak teknolojinin gelişmesiyle ürünler hijyen konusunda çok daha güvenilir şekilde üretilir hale geldi. Aynı zamanda makyaj uzmanlarının artması, bu konuda kitaplar ve eğitimlerin verilmesiyle makyaj bilinci arttı. Makyajda doğallık son zamanların yeni modası olarak görülmektedir. Bu tür bir makyaj yapmak için hem kullanılan ürünlerin renk tonları ve yapıları hem de bu ürünleri fazla yoğun kullanmamak önem taşımaktadır.

Doğal Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Doğal makyaj yapabilmek için sizlerin de kolayca uygulayabileceği basit ipuçları vardır. İlk olarak doğal bir görünüm elde edilmek isteniyorsa orantılı makyaj yapılmalıdır. Yani renk ve yoğunluk bakımında bölgeler birbirine yakın olmalıdır. Bu esnada pastel ve nüde tonlar faydalı olabilir. Doğal makyaj için yapılabilecek bir diğer şeyse makyajlarınızda kullandığınız kapatıcı ürünlerini çok iyi uygulamak ve sabitlemek olacaktır. Bu profesyonel şekilde yapılmazsa yüzde direkt olarak fark edilecektir. Önemli olan bir diğer nokta ise hafif tonlarda da olsa allık kullanmaktır. Yüzünüzde diğer bölgelere göre rengi her zaman daha belli olan elmacık kısmına bu şekilde allık uygulamak dümdüz bir renk görünümünden çok daha doğal olacaktır.

Doğal Makyaj Yapan Ünlüler

Doğal makyaj modası ünlüler camiasında da yerini edindi. Artık ünlü kadınların sosyal medya paylaşımlarında ve günlük hayatlarında makyajda abartıya gitmediklerini görmek mümkün. Aynı zamanda youtube içerisinde makyaj kanallarıyla ünlü kişiler de doğal makyaj yapmak konusunda birçok içerik üretmekte, kolaylık ve püf noktaları sizlerle paylaşmaktadırlar. Doğal makyajıyla birçok kişi tarafından beğenilen Fahriye Evcen yıllardır bu tarzda makyaj yapmakta ve diğer kişiler için de örnek teşkil etmektedir. Ayrıca Beren Saat, Hazal Kaya, Bergüzar Korel de doğal makyajlarıyla halkın beğenisini kazanmış ünlü kadınlar arasındadırlar. Bu isimler dışında eskiden oldukça ağır makyajlar yapmasına rağmen gün geçtikçe doğal makyaja yönelen Merve Boluğur da sevenlerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.