Minimalist Giyim Tarzı Önerileri

0 728

Minimalist Giyim Tarzı Önerileri

Hayat felsefesi olarak minimalizmi seçenler, her alanda basit zevklere sahiptir. Hayattaki ihtiyaçları en alt seviyeye indirgemenin yanı sıra hayat serbestliğini, yaşam konforunu ve kaliteyi her şeyden üstün tutan kişiler bu özelliklerini her alanda göstermeyi ve karşılarındaki kişiyi etkilemeyi başarırlar.

 Neden Minimalizm?

60’lı yıllardan itibaren tüm dünyayı etkisi altına almayı başaran minimalist sanat akımı, pek çok farklı alanda kendini belli etmeyi başarmıştır. “Az ve öz” mantığıyla hareket eden bu akımın temsilcileri giyimden ev dekorasyonuna kadar her alanda yaşam felsefelerini hayata geçirmeyi başarırlar.

Sadelik, gereksiz ve abartılı detaylardan uzak durmak minimalist giyim tarzı önerileri arasında yer alır. Bahar ve yaz aylarında daha kolay bir şekilde uygulanabilen minimalist moda trendleri, sade ve tek renk kıyafetlerin ön plana çıktığı bir akım olarak görülebilir.

Özellikle siyah ve beyaz renkler üzerinde yoğunlaşan bu tarz, pastel renkleri de tercih edebilir. Gereksiz desenlere tercihlerinde yer vermeyen bu nedenle son derece nötr olan minimalist giyim tarzı, aksesuar seçimi ve kullanımında da oldukça titizdir.

 Minimalist Tarza İlham Veren Kombin Önerileri

Basic tişört, jean pantolon ve sade bir ayakkabı tercihi minimalist tarz için en doğru kombin önerisi olarak gösterilebilir. Kumaş bir pantolon, beyaz gömlek, postacı çantası ve deri siyah terlikler özellikle çalışanlar tarafından tercih edilebilir.

Siyah mini bir elbiseyi yine siyah kısa bir deri montla kullanan sade severler, spor ayakkabılarla kombinledikleri uzun anvelop etekleri yine gri tonlarda tişörtlerle bütünleyebilirler. Son 15 yılda artan teknoloji kullanımı ve bilgi çağının getirdiği zorunluluklar insanların yaşadıkları hayatı sadeleştirme çabalarını daha da anlamlı hale getirmiştir.

 Maddenin Terki!

Çok fazla seçeneği olmasına karşılık en azıyla yetinmeyi seven ve bunu bilinçli olarak tercih eden minimalistler, para ve fiziksel görünüm haricinde kendi hayat felsefeleriyle anılmak isterler. Salaş ve sıradan seçimlerle de dikkatleri üzerine çekmeyi başaranlar, karşısındaki kişileri hayata bakış açısıyla etkilemekten daha büyük keyif alır.

Minimalist olmak; hiçbir şeye sahip olmamak anlamına gelmez. Bu felsefede kişiler sadece gerekenlere odaklanır. Paranın, değişen ve heyecan verici moda trendlerinin hayatına girmesine engel olan minimalistler, seçtikleri kombinlerle fark yaratmayı da çok iyi bilir.

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.