Örgü ile Yapılabilen Saç Modelleri

0 2.760

Örgü çoğu kişi için basit bulunsa dahi aynı yöntemle birçok model ortaya çıkarılabilmesi gören herkesi şaşırtmakta ve zamanla örgü modasını geri getirmektedir. Artık örgü düğünlerde, günlük hayatta, iş hayatında, tatil beldelerinde çok sık tercih edilmektedir. Yapılan modeller ise tek tek sayılamayacak kadar fazladır. Bu yazıda yapılan saç modellerini iki farklı kategori altında görebilirsiniz. Örgü ile yapılacak saç modelleri topuz ve dağınık, salaş tarzda olmak üzere iki ayrı kategoride incelenmiştir.

Örgü ile Topuz Yapımı

Basit bir örgüyü topuz yaparak çok şık olmak mümkündür. Bu saç modeli hem zamandan tasarruf sağlamanızı sağlayacak hem de saçlarınızın şekilsiz göründüğü bir günde hayat kurtaracaktır. Bu modeller düğün gibi önemli günlerden tutun, dışarı çıkıp dolaştığınız normal bir güne kadar her an için uygun olabilmektedir. Bu modellerden bazıları şu şekilde sıralabilir: Balık kılçığı örgülü dolama, çiçek topuzlu örgülü taç, Hollanda örgülü ikili topuz, yandan balık kılçıklı kolay yapım topuz, yarı Fransız örgülü bandana dolama, Heidi örgüsü. Bunlardan bazıları yetenek isteyen zor örgü modelleri olsa dahi evde kendiniz uğraşarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak aralarında çok basit olan 5 dakika içinde yapıp evden çıkabileceğiniz topuzlar da vardır. Pratik kazandıktan sonra bunların hepsi kolay gelecektir.

Salaş Örgü İle Şık ve Rahat

Eğer saçlarınız topluyken çok rahat edemiyor ve baş ağrısı çekiyorsanız açık saç modelleri sizin için daha iyi olacaktır. Ancak saçınızı hep aynı şekilde kullanmaktan sıkılmış olabilirsiniz. Bu tür durumlarda açık saça uygulanacak salaş örgü modelleri sizin için harika bir seçenek olabilir. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralandırılabilir: İnce örgülü saç tacı, festival saç örgüsü, Hollanda örgülü saç tacı, sıkı saç bandı örgüsü, dolamalı balık sırtı örgüsü, deniz kızı örgüsü. Bu tür modeller kolay yapımıyla büyük bir avantaj sağlamaktadır. Okula giderken, işe gittiğinizde, akşam yemeğine çıktığınızda, bir davette bu modelleri yaparak hızlı ve rahat şekilde saç yapma telaşından kurtulabilirsiniz. Eğer balık sırtı yapmak zor geliyorsa klasik örgü ile de birçok model yapma imkanınız vardır.

Örgü ile Yapılabilen Saç Modelleri

Örgü ile Yapılabilen Saç Modelleri

Örgü ile Yapılabilen Saç Modelleri

Örgü ile Yapılabilen Saç Modelleri

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.