Saç Bakımı – Saç Bakımı Nasıl Yapılır

0 254

Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Saça uygulanan her türlü ısı ve kimyasal yapıdaki boya saçların kırılmasına ve yıpranmasına neden olmaktadır. Saça düzenli olarak bakım yapılmadığı takdirde dökülmeler meydana gelebilir. Saç bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekilen en önemli konu ise saç köklerini beslemektir. Saç bakımı nasıl yapılır sorusuna verilen cevaplarda saç kökünü besleyerek yapıldığı ortaya çıkmıştır. Evde kendiniz doğal saç bakım kürleri hazırlayarak saçınıza bitkisel bir bakım yapabilirsiniz.

 Lavanta İle Saç Maskesi Yaparak Saç Dökülmesini Önleyin

Sık sık saça işlem uygulama sonucunda dökümeler meydana gelmektedir. Bu dökülmeler için kullanılan ambalaj ürünlerinin içerisindeki kimyasal maddeler saçı beslemek yerine yıpratmaktadır. Böylelikle kullanılan üründen memnun kalmak oldukça düşüktür. Bunun yerine evde kendiniz bitkisel malzemeler ile bakım kürleri hazırlayarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Saç dökülmelerini önleyen lavantalı bakım kürünü düzenli olarak kullandığınız zaman kısa süre içerisinde saçınız güçlenerek aynı zamanda beslenmiş olacaktır.

Bu bakım kürünü hazırlamak için yaklaşık 3 litre kaynatılmış sıcak suyun içerisine 60 gram kadar lavantayı ekleyin. Daha sonra 15 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Hazırladığınız karışım demlendikten sonra soğuması için bekletin. Ardından süzerek saçınıza kökten uca kadar uygulayın. 30 dakika saçınızda beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

 Bal İle Saçlarınızı Onarın

Balın cilt ve vücut bakımında onarıcı bir yapısı olduğu bilinmektedir. Ciltte yaşanılan çeşitli sorunları hızlı bir şekilde tedavi eden bal, aynı zamanda saçı da onarmaktadır. Aynı zamanda saça parlaklık vererek güçlenmesini de sağlamaktadır. Yaklaşık 3 bardak sıcak su içerisine 4 tatlı kaşığı kadar balı dökerek karıştırın. Saç diplerine pek fazla temas etmemesine dikkat edin. Tüm saçınıza uyguladıktan sonra ılık su ile saçınızı durulayın. Haftada 1 kullanım sonrasında daha parlak ve güçlü saçlara sahip olacaksınız.

 Zeytinyağı Maskesi İle Saçınıza Bakım Yapın

Saçın beslenmesini sağlayan zeytinyağı aynı zamanda saça canlılık da katmaktadır. Saçının hızlı bir şekilde uzamasını isteyen kişiler bu bakım kürünü düzenli bir şekilde uygulaması gerekmektedir. Bir kase içerisine yarım çay bardağı zeytinyağını koyun. Ardından üzerine bir yumurta sarısını ekleyerek karıştırın. Tüm saça uygulayarak yaklaşık 30 dakika bekletin. Soğuk su ile yıkayın.

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.