Saçınızı Uzun Süre Temiz ve Bakımlı Tutun

0 756

 

Birçok kadının kırılgan ve yağlı saçları vardır, ancak bu tatsız problemle nasıl başa çıkacağını bilmeyenler de vardır.
Çoğu zaman, sabah uyanırken, bir kadının saçının iyi durumda olmadığını fark ettiği durumlar vardır. Ve yıkanmak, kurulamak ve saçını yapmak için zaman yok. Bu nedenle, küçük bir sayı kullanmanız gerekir – bunları yalnızca bir demet veya at kuyruğu halinde toplar .

Ancak böyle bir teknik sorunu tamamen çözmez. Bu saç stiliyle her kadın kendini yüzde 100 çekici hissetmeyebilir, bu yüzden saçını uzun süre zinde ve güzel tutmak için ne yapması gerektiği konusunda sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağız

Yağlı saçların nedenleri

Herhangi bir kişinin bedeni, genellikle kişiye bağlı olmayan kendine has özelliklere sahiptir. Aynı şey saç için de geçerli. Ancak yağ içeriğinin artmasının nedeni kişinin kendi hatası olabilir. Çoğu zaman buna yetersiz beslenme, sık stres veya sıcak su kullanımı neden olabilir. Yanlış bakım da hasara neden olabilir.

Yağlı saç bakımı nasıl yapılır

Her kadın ne tür saçları olduğunu bilmeli ve onun için doğru şampuanı seçmelidir. Yağ veya silikon gibi ağır elementler içermemesi istenir.

Birçok kadın saçlarını şampuanladıktan sonra normal maskeler kullanmaya alışkındır. Bununla birlikte, bu yöntem saça fayda sağlamaz ve hatta zarar vermez, çünkü bu tür geleneksel saç ürünleri, onları taze görünmemeleri için ağırlaştırır. Bundan kaçınmak için köklerde yağlı saçlar için tasarlanmış maskeler aramalısınız. Bu bakım ürünleri şampuan kullanılmadan önce uygulanır; Kuru saçta bile. Bundan sonra cilt yağları saçtan uzaklaştırılır ve yağ bezleri normal şekilde çalışmaya başlar.

Maskeyi uyguladıktan sonra birkaç dakika beklemeli ve ardından su ile yıkamalısınız; sıcak olmamalılar. Bundan sonra şampuan kullanılabilir.

Şampuanı da doğru şekilde uygulayabilmelisiniz. Önce avuç içini köpük oluşana kadar zımparalamalı ve ardından homojen hareketlerle ıslak saça uygulamalısın. Nazik masaj hareketleriyle eşit olarak uygulayın. Çok sert ovalamayın veya saç üzerinde uzun süre bırakmayın.

Özel nemlendirici balsam kullanmak gereksizdir. Yağlı köklere sahip saçlar için kullanılırlar aksine uçları kurudur. Nemlendiricilerin daha fazla kurumaması için bazal bölgeden uzağa ve saç uçlarına daha yakın bir şekilde uygulanması gerekir.

En iyi etki için saçı kuruyana kadar havluyla silmeyin. Bunu yapmak için hafifçe sıkın ve kurumasını bekleyin.

Aynı şey saçınızı bir saç kurutma makinesi ile kurutmak için de geçerlidir. Saç kurutma makinesi kullanmadan hiçbir şey yapamıyorsanız, saçınızı kurutabilirsiniz, ancak sadece soğuk hava fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Böylece saçlar daha uzun süre taze ve açık kalacaktır.
Güzel ve sağlıklı akan saçların daha uzun süre tadını çıkarmak için sağlıklı bir diyet uygulamalısınız. Alkollü içeceklerin un ve abur cubur ile alımını en aza indirmek gerekir.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.